Суббота, 20.04.2024, 08:15
Приветствую Вас Гость | RSS

Вікна - це очі будинку...


Вікна - це ока будинку.

Вони надають кожному будинку індивідуальний стиль і свій неповторний характер - як зовні так і усередині.

І не залежне, будь те новобудова або будинок після ремонту - вікна є складовою частиною якості нашого життя. У приміщеннях, особливо житлових, вікна є не тільки елементами інженерного встаткування, але й елементом інтер'єра поряд з меблями, обробкою стін і паркетом.

Форма вікна, вид профілю його колір у сполученні з іншими стильовими елементами як сходи й двері - і будинок здобувають своя особа.

Поряд з эстетическими критеріями вікна повинні відповідати високим вимогам до якості. Матеріал вікна і його поверхонь повинні бути стійкими до погодних умов і впливів навколишнього середовища, легкі в експлуатації й відході, бути довговічними. Крім того, параметри безпеки й экологичности поступово набирають усе більше високу значимість.

Різноманітні технічні вимоги до вікна знайшли відбиття в різноманітті конструктивних рішень профілів. Значні поліпшення були початі протягом останнього років. Сучасні асортименти готових конструкцій вікон надає більшу волю вибору архітекторам і замовникам.

Розглянемо основні критерії, яким повинні відповідати сучасні віконні конструкції:

1. Забезпечення природним денним висвітленням.

Є таке поняття інсоляція - ступінь освітленості сонячним світлом будинків, споруджень і їхніх внутрішніх приміщень.

Отож висвітлення впливає не тільки на здатність орієнтуватися, але й на психофізичний стан людини і його самопочуття. Більше 80% інформації про навколишній світ людин одержує саме за допомогою очей. На відміну від кажанів і дельфінів він орієнтується за допомогою зору. Убоге висвітлення може викликати почуття непевності, а постійний недолік денного світла позначається на стані психічного здоров'я. Необхідна потреба в природному висвітленні залежить від призначення приміщення. Але при проектуванні сучасних будинків эстетическая цінність і комфорт висуваються на провідні місця. Наприклад, сучасна ванна - це не закуток півтора на півтора, використовуваний винятково для гігієни. Це повноцінне житлове приміщення, де хазяїн проводить приємні мінути й годинники, і не випадково ванні в елітних будинках проектуються біля зовнішніх стін - природне денне висвітлення вважається головною прикметою нового підходу в архітектурі. Погодитеся, насолоджуватися видом з вікна, приймаючи ванну - є в цьому те саме "скромна чарівність буржуазії". До речі, якщо господарка будинку звикла робити макіяж саме у ванною, денне світло - кращий у цій справі помічник.

Створення комфортного середовища перебування людей з достатньою кількістю проникаемого денного світла й разом із цим зниження витрат електричної енергії на штучне висвітлення і є основною тенденцією сучасного будівництва.

Рішення цього завдання укладено в розташуванні, розмірах і геометрії віконних конструкцій.

Отже, що потрібно для оптимальної інсоляції нашого будинку - максимальне використання площі віконних прорізів.

2. Атмосфера в приміщенні й провітрювання

Системи вентиляції в наших будинках улаштовані простим способом: витяжка на кухні, у туалеті або ванною й приплив повітря, що передбачався через "природні" щілини й отвори між рамами й стулками у віконних прорізах.

У літній період з нещільно, що закриваються вікнами, можна було ще якось упокоритися, витираючи з підвіконь дощову воду й пил, але взимку нещільні вікна були великою проблемою. Однак у приміщенні з такими вікнами відбувався мимовільний повітрообмін.

Сучасні вікна завдяки зовсім іншому конструктиву й сучасній фурнітурі дуже герметичні, це великий плюс