Понедельник, 08.03.2021, 21:29
Приветствую Вас Гость | RSS

Жалюзі

Жалюзі - у перекладі з французької означає віконниці, штори, що складаються з паралельно розташованих пластинок.

Існує думка про те, що жалюзі до нас прийшли зі Сходу через Францію. Але все одно більшість вважає батьківщиною жалюзі Францію. Справді, слово явно з французьким акцентом, з наголосом на останній склад. Проте, для споживачів, це насправді не має значення. Ось чому багато хто з абсолютно не замислюючись, промовляють слово з акцентом на першу голосну. Для людини більш важливим є те, що ця річ є в будинку, і створює необхідний комфорт. Однак для того, щоб жалюзі зайняли своє місце в обстановці у квартири або офісу, потрібно все заздалегідь розпланувати. Існує можливість, що ви зможете придбати дерев'яні планки, закріплені на тканині. Такий варіант ще не повністю знятий з виробництва, і цілком може підійти під ваш інтер'єр, і залишитися у вашому будинку не на один рік. Але в наш час існують більш сучасні матеріали; такі як пластик і метал.
У нашій країні жалюзі існують не так довго, як в інших країнах, але в популярності вони не поступаються звичайним завісою, а часто жалюзі навіть більш популярні. Наприклад, для обробки офісу. Функціональні можливості жалюзі набагато вище, ніж у будь-яких завіс, портьєр або тюлі. Врешті-решт, як працюють жалюзі? Тонкі штори не захищають від сонця, хоч і дають можливість доступу свіжого повітря, важка і щільна гардина захищає кімнату від сонячного світла, але й не пропускає повітря - він просто не може проникнути в кімнату. А жалюзі, на відміну від всього вище перерахованого, сприяють розсіювання світла і не перешкоджають доступу свіжого повітря.
До того ж при наявності протягу штори постійно колихатися вітром, що не завжди зручно і приємно. На кухні, якщо плита знаходиться поруч з вікном, штори взагалі протипоказані, хоча б з міркувань пожежної безпеки. Так що на кухні жалюзі вирішують відразу кілька проблем! Залишається тільки вибрати відповідну вам модель.

І так розглянемо, які ж бувають жалюзі!
Жалюзі бувають:


вертикальні
горизонтальні
рулонні (роликові)
захисні (рольставні)

Визначити вид жалюзі можна за ламелям - це їхня відмінна особливість. Ламелі - це смужки, виготовлені з різних матеріалів, таких як тканина, пластик, дерево або метал. Тип жалюзі визначається за характером розташування ламелей - горизонтальні чи вертикальні. Якщо ламелі з'єднані в щільне суцільне полотно і накручуються на валик, то це рольставні. Схожий принцип використовується і при виготовленні рулонних штор, тільки замість ламелей використовують цілісний відріз тканини або ж дерев'яні рейки.

Не так давно з'явився новий дизайн пластикових вікон, із вбудованими жалюзі. Це означає, що горизонтальні жалюзі можуть бути розміщені всередині герметичного пластикового вікна, і ви можете керувати всією конструкцією зовні: підняти і повернути ламелі, як вам потрібно. Зручність, краса, а чистити не треба. І цей напрямок жалюзі постійно поліпшується. І вже існують жалюзі, які можна встановити всередину звичайного вікна.